Projekty EFS - Powiatowy Urząd Pracy w Olecku


Zawartość stron


 

Powiatowy Urząd Pracy w Olecku, na podstawie umowy nr UDA-POKL.08.01.02-28-033/08-00 zawartej w dniu 17 listopada 2008r. z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Olsztynie, rozpoczął realizację projektu pt. „Wyższe kwalifikacje – lepsze perspektywy". Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Poddziałania 8.1.2. Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Projektodawcą jest Powiat Olecki.

W ramach przedsięwzięcia realizowane będą bezpłatne szkolenia zawodowe oraz usługi doradcze w zakresie wyboru nowego zawodu i zdobycia nowych umiejętności zawodowych, skierowane do rolników i domowników gospodarstw rolnych z powiatu oleckiego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie w powiecie oleckim liczby rolników i domowników gospodarstw rolnych posiadających kwalifikacje i umiejętności dostosowane do potrzeb rynku pracy, a także zwiększenie motywacji osób odchodzących z rolnictwa do podwyższenia poziomu aktywności zawodowej.

PROPONOWANE SZKOLENIA

Operator koparki kl. II i III (15 osób) 
Prawo jazdy kat. C, C+E wraz z kursem dokształcającym na przewóz rzeczy (15 osób) 
Sprzedawca – magazynier (10 osób)

 

Zgłoszeń do projektu można było dokonywać za pomocą formularza zgłoszeniowego do dnia 15 stycznia 2009 roku.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać na stronie www.rolnicy.efs.olecko.pl , w Biurze Projektu w Olecku ul. Armii Krajowej 22A (budynek OKZ) pokój nr 19 (II piętro) oraz w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olecku pod numerem telefonu 087 520 18 01 lub 087 520 30 78.

 

 

Podsumowanie projektu

 

Z dniem 31 sierpnia 2009r. Powiatowy Urząd Pracy w Olecku zakończył realizację projektu "Wyższe kwalifikacje - lepsze perspektywy", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt skierowany był do 40 osób odchodzących z rolnictwa, tj. rolników lub domowników rolników z terenu powiatu oleckiego, którzy w momencie przystąpienia do projektu wykonywali działalność rolniczą i oświadczyli zamiar podjęcia zatrudnienia poza rolnictwem lub zamiar podjęcia pozarolniczej działalności gospodarczej.

Głównym celem projektu było zwiększenie w powiecie oleckim liczby rolników i domowników gospodarstw rolnych posiadających kwalifikacje i umiejętności dostosowane do potrzeb rynku pracy, a także zwiększenie motywacji osób odchodzących z rolnictwa do podwyższenia poziomu aktywności zawodowej.

W ramach projektu zorganizowano następujące szkolenia zawodowe:

  1. "Operator koparki kl III" – ze szkolenia skorzystało 8 osób;
  2. "Operator koparki kl. II" – ze szkolenia skorzystało 6 osób;
  3. "Sprzedawca – magazynier" – ze szkolenia skorzystało 7 osób;
  4. "Prawo jazdy kat. C i C+E wraz z kursem dokształcającym na przewóz rzeczy" – ze szkolenia skorzystało 19 osób.

Po zakończeniu udziału w szkoleniu uczestnicy projektu objęci zostali usługami doradczymi, mającymi na celu ustalenie indywidualnych ścieżek poszukiwania zatrudnienia poza rolnictwem z wykorzystaniem kwalifikacji zdobytych w trakcie szkoleń – każdej osobie ustalony został Indywidualny Plan Działania.

 

W wyniku realizacji projektu osiągnięto następujące rezultaty:

  • 40 osób (7 kobiet i 33 mężczyzn) zakończyło udział w szkoleniach;
  • 38 osób (7 kobiet i 31 mężczyzn) zdobyło kwalifikacje do podjęcia zatrudnienia poza rolnictwem zdając egzaminy;
  • 40 osób (7 kobiet i 33 mężczyzn) określiło ścieżkę zawodową przygotowując Indywidualny Plan Działania.

Na podstawie badania ewaluacyjnego wynika, iż wsparcie oferowane w ramach projektu było adekwatne do potrzeb uczestników. Wśród uczestników nastąpił wzrost motywacji do dalszego kształcenia się oraz wzrost wiary we własne siły. Wsparcie szkoleniowe i doradcze udzielone uczestnikom projektu można określić jako efektywne.

 

Projekt realizowany był w okresie od 1 listopada 2008r. do 31 sierpnia 2009r., pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie.

Partnerzy

Na skróty

 Przejdź na górę